Publikációk

TILTÁS MENTES TIPPEK 2. RÉSZ

By: | Tags:

A BÉTA-GLÜKÁNRÓL TILTÁS MENTES TIPPEK - KÜLÖNKIADÁS: A BÉTA-GLÜKÁNRÓL - ÚJDONSÁG! Tudományos és hiteles információk - első kézből: Dr. KETSKÉS NORBERT ORVOS, TERMÉSZETGYÓGYÁSZTÓL!Reméljük, a körülmények ellenére kellemesen teltek a Húsvéti ünnepek. Folytatjuk a megkezdett sorozatunkat, mert felnőtt, felelős állampolgárokként…

READ MORE

TILTÁS MENTES TIPPEK 1. RÉSZ

By: | Tags:

ÚJDONSÁG! TUDOMÁNY! HITELES INFORMÁCIÓK - első kézből: Dr. KETSKÉS NORBERT ORVOS, TERMÉSZETGYÓGYÁSZTÓL!Mi, felnőtt, felelős állampolgárokként és szülőkként is igyekszünk minden óvintézkedést betartani, otthonunk biztonságában, magunkra és másokra is vigyázni. De ha van, amitől tartanunk kell, azok az áltudományos, és félrevezető információk egészégügyi kérdésekben, amelyek most dönpingszerűen elöltenek minket az online térben. Orvosként és természetgyógyászként szeretnék egy kis segítséget nyújtani az eligazodásban, mindazoknak, akiknek fontos, hogy szakembertől kapjanak választ a kérdéseikre.…

READ MORE
Húgyhólyagrák

8

jan, 2020

Húgyhólyagrák

By: | Tags:

A húgyhólyagrák a hólyag falát bélelő sejtek daganatos elfajulása illetve burjánzása révén jön létre. A legtöbb hólyagtumort korai stádiumban fedezik fel, amikor még nem terjed túl a szerven és a kezelése ekkor sikeres. A húgyhólyagrák elsősorban a 60-70 éves…

READ MORE
OHSS szindróma

5

jan, 2020

OHSS szindróma

By: | Tags:

Az ovárium hiperstimulációs szindróma ( OHSS, a petefészek túlstimulálása) az in vitro megtermékenyítés ritka szövődménye. Azokban a nőkben léphet fel, akik a tüszőérés serkentése céljából gyógyszereket szednek. Előfordulhat, hogy a szervezet túlreagálja a hormonális kezelést, vagyis a hiperstimuláció néha a petefészkek túlzott aktivációját eredményezi, ezért nevezik hiperstimulációs szindrómának, amelynek enyhe, közepes mértékű és súlyos formáját különböztetik meg a klinikai tünetek alapján. Az enyhe hiperstimuláció a statisztikák szerint az esetek nagyjából…

READ MORE
Gyomorrontás

20

dec, 2019

Gyomorrontás

By: | Tags:

A gyomorrontás (akut gasztritisz) a gyomor túlterhelése következtében kialakuló tünetegyüttes, általában romlott, túl fűszeres vagy túl nagy mennyiségű étel okozza, de előjöhet vírusos fertőzés eredményeképpen vagy különböző gyógyszerek mellékhatásaként is. Előidézője a gyomor nyálkahártyájának gyulladása, általában olyan gyorsan elmúlik,…

READ MORE
Morton-féle neuróma

16

dec, 2019

Morton-féle neuróma

By: | Tags:

A Morton-féle neuróma a lábfej olyan rendellenessége, amely többnyire a harmadik és a negyedik lábujj közötti idegeket érinti. Két ideg találkozik itt, amelyek beszorulhatnak az ínszalag alá, ettől a beteg furcsán mozog járáskor, futáskor vagy táncoláskor. Az idegek megvastagodnak, ami fájdalomhoz és duzzanathoz vezet. A betegek arról panaszkodnak, hogy járáskor olyan érzést tapasztalnak, mintha egy kavicsra lépnének. Az érintettek a fájdalom kezdetét bizonyos lábbelik viseléséhez kapcsolják. A Morton-féle neuróma pontos…

READ MORE
Rota-és calicivírus

14

dec, 2019

Rota-és calicivírus

By: | Tags:

A rotavírusok a csecsemők és kisdedek hasmenéssel, hányással járó megbetegedéseinek a leggyakoribb okozói világszerte.  A rotavírus fertőzés felnőtteket, különösen idős embereket is érinthet, ám a kisgyermekkor után ritkán okoz súlyos kiszáradást. A vírus leggyakrabban a téli hónapokban, novembertől márciusig…

READ MORE
Afázia

23

nov, 2019

Afázia

By: | Tags:

A beszédzavar – szaknyelven afázia – esetén a beszéd két alapfunkciója közül vagy a kifejezés, vagy a megértés, súlyosabb esetekben mindkettő sérül. A kezelés során, mikor már a beteg állapota orvosilag stabilizálódott, minél hamarabb szükség van a beszédfejlesztésére. Ezt a munkát a logopédusok végzik. A munka eredménye függ attól, hogy milyen korai stádiumban kezdődik el a kezelés, de a hatékonyságot nagymértékben befolyásolja a beteg életkora, személyisége, valamint az, hogy milyen…

READ MORE
Alvászavar

20

nov, 2019

Alvászavar

By: | Tags:

Az alvászavar nem megfelelő mennyiségű vagy minőségű alvás, mely maga után von kedvezőtlen nappali következmé­nyeket. Ha valaki napközben annak ellenére álmos, fáradt, ingerült, hogy átaludta az éjszakát, ha jelentősen csökkent a teljesítménye, ha a gyógyszeres kezelés mellett is magas…

READ MORE
Anafilaxia

13

nov, 2019

Anafilaxia

By: | Tags:

Az anafilaxia akut, súlyos, életveszélyes allergiás reakció. Olyan személyekben jelentkezik, akik előzőleg már érzékennyé váltak  egy allergénre, és ugyanazzal az allergénnel újra találkoznak. Anafilaxia az allergénnel való első találkozáskor nem jelentkezhet. Az anafilaxia lehet allergiás, nem allergiás és úgynevezett idiopátiás típusú. Allergiás anafilaxiát az arra érzékenyekben leggyakrabban bizonyos ételek (pl.:földimogyoró, dió, tengeri hal és kagylófélék, tej, tojás, szója) vagy gyógyszerek (penicillin, nem-szteroid gyulladásgátlók) okozhatnak. Emellett gyakoriak a rovar (méh,darázs) csípése…

READ MORE
Asztma

10

nov, 2019

Asztma

By: | Tags:

Az asztma a légutak krónikus gyulladásával járó betegség. A hörgőrendszerben zajló krónikus gyulladás miatt a hörgők túlérzékennyé válnak, s a legkisebb ingerlő hatásra a hörgőfal simaizmai görcsösen összehúzódnak, a nyálkahártya megduzzad, a hörgők keresztmetszete beszűkül, sűrű, tapadós nyák zárja…

READ MORE
Artrózis

8

nov, 2019

Artrózis

By: | Tags:

Az artrózis az ízületek, azon belül is az ízületi felszínt borító porcok kopása. Mivel a porcban nincsenek erek, sem idegek, a kopást általában csak a betegség késői  stádiumában észleljük. Amikor az ízületre nehezedő nyomás érinti az érzékeny csonthártyát, fájdalmat érzünk. Először csak erősebb terhelésre, később pihenés után, amikor mozogni kezdünk („be kell járatni az ízületet”), majd egyre kisebb terhelés hatására is. Az ízület kattog, ropog, olykor érezhetően nem simán, hanem…

READ MORE
Bokaszalag szakadás

3

nov, 2019

Bokaszalag szakadás

By: | Tags:

A bokasérülések különböző mértékűek lehetnek az egyszerű rándulástól, illetve az oldalszalagok többé-kevésbé jelentős sérülésével járó bokaficamtól egészen a szalagszakadásig. A legfőbb tünetek : fájdalom, duzzanat, szalagszakadás esetén vérömleny kialakulása, illetve a sérülés mértékének megfelelő mozgáskorlátozottság. A vizsgálat során tipikus…

READ MORE
Bőrdaganat

30

okt, 2019

Bőrdaganat

By: | Tags:

Rosszindulatú bőrdaganat gyakorlatilag bárkinél kialakulhat. Egyes fajtájánál ugyan megfigyelhető például életkor szerinti gyakoriságváltozás, de jellemzően mindenki veszélyeztetett – különösen azok, akik munkájuk révén – vagy önszántukból – sokat tartózkodnak a napon vagy túlzásba viszik a szoláriumozást. Kockázati tényezők közé tartozik a fokozott ultraibolya sugárzás, fehér bőr, kék szem, szőke haj,irritáció, a bőr többszöri sérülése, 5 milliméternél nagyobb, szabálytalan pigmentációjú, szabálytalan szélű anyajegyek,az anyajegyek nagy száma,korábbi bőrrák előfordulása a szűkebb vagy…

READ MORE
Bulimia

26

okt, 2019

Bulimia

By: | Tags:

A farkaséhség érzelmi okokra visszavezethető rendellenesség, ill. lelkibetegség, mely féktelen, veszélyes mértékű evésben nyilvánul meg. Gyakran párosul pszichés eredetű étvágytalansággal, amely rokon eredetű betegség. A farkaséhségben szenvedő személy nem feltétlenül veszi észre, hogy beteg, így a szülőkre, barátokra hárul…

READ MORE
 Elhízás

19

okt, 2019

 Elhízás

By: | Tags:

Az "elhízás" szó a szervezet egészségesnél nagyobb zsírtartalmát illetve a a kóros zsírlerakódást jelenti. Ez azért nagy  probléma, mert jelentős rizikófaktor számos halálos kimenetelű betegség kialakulásában, de a vele járó csökkent munkaképesség és a társadalomra nehezedő fokozott gazdasági teher sem elhanyagolandók. Az elhízás ma legáltalánosabban elfogadott mérőszáma a testtömeg-index (BMI = body mass index). Ezt úgy kaphatjuk meg, ha a kilogrammban megadott testsúlyt elosztjuk a méterben kifejezett testmagasság négyzetével. Például egy 180 cm magas…

READ MORE
Epeút elzáródás

17

okt, 2019

Epeút elzáródás

By: | Tags:

A májban termelt epe a vékonybélbe az epevezetéken keresztül jut el. Ennek elzáródása esetén epepangás jön létre. A szervezetben az epefesték (bilirubin) kórosan felszaporodik. Emésztési zavarok jöhetnek létre. A betegséget okozhatja epekő, daganatos elváltozás, (ez máj, epeút vagy vékonybél…

READ MORE
Férfi meddőség

17

okt, 2019

Férfi meddőség

By: | Tags:

Férfi meddőségről akkor beszélünk, amikor a férfi-oldal valamilyen szintű problémája a gyermektelenség oka. Ismert adat, hogy a gyermektelen házasságért 40%-ban a férfi, 40%-ban a nő, 20%-ban mindkét fél rendellenességei tehetők felelőssé, és az is, hogy a férfi termékenyítőképességi mutatók világszerte csökkenő tendenciát mutatnak és sokkal gyakrabban előforduló probléma, mint azt általában gondolják a gyermeket tervező párok. A férfi meddőség okai nagyon sokrétűek lehetnek, és sokszor sajnos nem is sikerül pontosan…

READ MORE
Fibrocisztás emlőbetegség

11

okt, 2019

Fibrocisztás emlőbetegség

By: | Tags:

Ez a betegség a nők nagy részénél megfigyelhető. A menstruációt megelőző hét-tíz nappal tisztán kitapintható csomók jelennek meg a mellben, az emlők megduzzadnak és érzékennyé válnak. A fibrocisztás emlőbetegségtől függetlenül is jelentkezhet csomóképződés, nyomásérzékenység és megkeményedés, de ezek a tünetek…

READ MORE
Fogágybetegség

8

okt, 2019

Fogágybetegség

By: | Tags:

Hazánkban a fogszuvasodás mellett, a másik legnagyobb fogászati népbetegség a fogágybetegség. A fogágybetegség nemcsak a fogakat érinti, hanem a fog tartószöveteit is. Kialakulásában a nem megfelelő fogmosás következtében lerakódott lepedék, fogkő fogcsikorgatás, hibás tömések, koronák, baktériumok  játszanak főbb szerepet, de lehet genetikai hátterű is, A baktériumok és toxinjaik gyulladást okoznak, ínygyulladás alakul ki, amelynek első figyelmeztető jele az ínyvérzés: az íny piros, később duzzadt is lesz, s fogmosáskor, étkezéskor vérzik:…

READ MORE
Homloküreggyulladás

28

Sze, 2019

Homloküreggyulladás

By: | Tags:

A homloküreg-gyulladás az orrmelléküreg-gyulladás egyik típusa, akut és krónikus formája is előfordul. Bármely életkorban kialakulhat, de kisgyerekeknél ritka, mert a homloküregek csak a gyermekkor során fejlődnek ki teljesen. Homloküreg-gyulladást okozhatja a homloküreg szellőzésének krónikus zavara (ezt pl. orrsövényferdülés vagy…

READ MORE
Gyomorszáj szűkület

27

Sze, 2019

Gyomorszáj szűkület

By: | Tags:

A gyomor utolsó szakaszán, anatómia nevén, a pylorusban (ejtsd: pilórus) veleszületett vagy szerzett szűkület alakul ki, ami akadályozza a tápanyag továbbítódását a vékonybél felé. Csecsemőkorban a betegség oka a gyomor alsó részén az izmos fal megvastagodása. A panaszok hirtelen kezdődnek. Az élet első hetében a csecsemő megelőző tünetek nélkül, hirtelen erősen, sugárba kezd hányni. Kezdetben még kevés táplálék továbbítódik a belek felé, majd rövid időn belül semmi. Felhasi fájdalom, úgynevezett…

READ MORE
Hányás

17

Sze, 2019

Hányás

By: | Tags:

  A hányinger kellemetlen, émelygő érzés a gyomortájékon, amelyhez erőteljes nyálelválasztás, illetve gyengeség is társulhat. Ha a hányinger erőssége eléri a felső határát, bekövetkezik maga a hányás. Egy sor egyéb tünet is csatlakozhat a hányáshoz és a hányingerhez. Ilyen…

READ MORE
Hasfali sérv

14

Sze, 2019

Hasfali sérv

By: | Tags:

Sérv kialakulása során a fokozott hasűri nyomás és a hasfal gyengesége miatt a hasfal gyengébb részén, pl. a köldök területén vagy a műtéti hegeknél az izmok szétválnak és zsigerek nyomulnak ki a hasüregből a hashártyát előretolva. Az elváltozás a hasfal egy gyenge pontján alakul ki, ahol a hasfali izmokon az azokat borító kötőszövetes hártyákon áttörve a zsigerek kitüremkednek a hasból. A hasfal gyengesége lehet fejlődési rendellenesség, kialakulhat sérülés hatására, tartós…

READ MORE
Nátha és immunerősítés

12

Sze, 2019

Nátha és immunerősítés

By: | Tags:

A náthát a legtöbb esetben különböző vírustörzsekhez tartozó vírusok okozzák. A kórokozók leginkább cseppfertőzéssel, vagyis beszéd, tüsszentés vagy köhögés útján a levegőbe kerülve terjednek, de kézfogással, esetleg a beteg által érintett tárgyak (kapaszkodó, számítógépes egér, billentyűzet stb.) közös használata…

READ MORE
Húsevő baktérium

1

Sze, 2019

Húsevő baktérium

By: | Tags:

A húsevő baktérium azaz az MRSA (methicillin-rezisztens Staphylococcus aureus) jellemzően súlyos kórházi fertőzést okoz. Nevében is szerepel, hogy már nem reagál, azaz rezisztens az egyik, staphylococcus fertőzés esetén alkalmazott antibiotikumra. MRSA-fertőzés leggyakrabban kórházakban, egyéb egészségügyi intézményekben bent fekvő betegeken fordul elő. Ha itt fordul elő, akkor HA-MRSA-nak nevezik, ami arra utal, hogy a kórházi, egészségügyi ellátás során fertőződött a beteg. Tipikus, hogy invazív beavatkozás során adódik elő, orvosi eszközök használata…

READ MORE
Inzulinrezisztencia

31

aug, 2019

Inzulinrezisztencia

By: | Tags:

A normális vércukorszint a szervezet működése szempontjából nagyon fontos. Az inzulin azáltal csökkenti a vércukorszintet, hogy elősegíti, a cukrok sejtekbe jutását. Inzulinrezisztencia esetén a sejtek nem jutnak megfelelő mennyiségű cukorhoz ezért “éheznek”, ugyanis a sejtek felszínén képződő inzulin-receptorokhoz az…

READ MORE
Klausztrofóbia

30

aug, 2019

Klausztrofóbia

By: | Tags:

A klausztrofóbia a zárt terektől vagy a bezártságtól való irracionális félelem, melyben a világ lakosságának körülbelül 5-7%-a szenved. A klausztrofóbiások közt is van különbség, más-más helyzetekben törhet rájuk a roham. Ez egy rendkívül erős félelem ami megkeseríti a mindennapokat, mert akadályozza a normális dolgokban való részvételt. Ezt a fóbiát a szakemberek gyakran szorongásos zavarnak is minősítik. Különböző körülmények vezethetnek el ahhoz, hogy egy ember egy szűk térben „csapdába essen”: egy…

READ MORE
Lágyéksérv

16

aug, 2019

Lágyéksérv

By: | Tags:

A lágyéksérv a lágyékcsatorna területén alakul ki, itt  ugyanis hiányzik a hasfal izmos-kötőszövetes rétege, csupán egy vékony bőnye képez ellenállást a hasűri nyomással szemben. A fiatal korban jelentkező lágyéksérvek leggyakrabban világra hozott fejlődési hibák: a here leszállását követően ilyen…

READ MORE
Laktóz intolerancia

13

aug, 2019

Laktóz intolerancia

By: | Tags:

A laktóz intolerancia vagy tejcukor érzékenység egy olyan állapot, amikor a szervezet képtelen a táplálékkal bevitt tejcukor (laktóz) emésztésére, mely kellemetlen emésztőrendszeri tünetekhez vezet. A tejcukor érzékenység oka a tejcukrot bontó enzim (laktáz) hiánya vagy elégtelen működése.  A laktózérzékeny személyeknél a csecsemőkor elmúltával fokozatosan (egyénenként különböző sebességgel) csökken az enzimszint, akár teljesen le is állhat a laktáz enzim termelése. A laktóz intolerancia nem ritka jelenség. Tulajdonképpen a laktóz érzékenység az…

READ MORE

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás